I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

1na1. Dzisiaj I NIEDZIELA ADWENTU, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Przypominam, że od dzisiaj Msze św. w niedziele i święta nakazane odprawiane są o godzinie 08.00, (09.30 w szpitalu) i 11.00. Nie ma już Eucharystii o godzinie 16.00. Dalsze zmiany w nowym roku kalendarzowym.
2. Od poniedziałku zapraszamy na RORATY. Zaczynamy o godzinie 06.30. W okresie Adwentu nie ma Mszy św. popołudniowej w kościele. We wtorki i czwartki w kaplicy szpitalnej o godz. 17.00.
3. W czwartek (05.XII), spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy szpitalnej, po Eucharystii spotkanie.
4. W sobotę (07.XII) odwiedziny chorych od godz. 08.30.
5. W tym roku opłatki wigilijne roznoszą p. kościelny (rozpoczyna w poniedziałek (02.XII) od godziny 17.00 ulicami Przemyska, Witosa, Rataja, Leśna, Pogodna, Dworska, Wyszyńskiego, Wiosenna i Słoneczna) oraz p. organista (w dniu 07.XII i 14.XII) od godz. 09.00 Bażantarnia oraz ul. Żurawia, Różana, Kasztanowa, 3-go Maja, Kościuszki Rzeszowska.
6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, wzorem poprzednich lat, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na zorganizowanie „śniadań adwentowych” dla dzieci uczestniczących w RORATACH. Dobrowolne ofiary na ten cel można składać przez cały Adwent do oznakowanych skarbonek w przedsionku kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłaty na ogrzewanie kościoła. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. 3-go Maja nr domów 2-26 (sprzątanie w sobotę po roratach). Za tydzień druga niedziela miesiąca grudnia.
8. Trwa procedura wyborcza do Rady Duszpasterskiej (do dzisiaj składamy karty z nazwiskami kandydatów).
9. W dniu 30 listopada 2019 roku, zaopatrzona św. sakramentami odeszła do Pana +Ludwika Inglot. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 03 grudnia (wtorek) w kościele parafialnym pw. Świętego Andrzeja Boboli. O godzinie 13.00 różaniec w intencji zmarłej, o 14.00 Msza święta. Po Eucharystii złożenie ciała na cmentarzu w Żurawicy Dolnej.
10. Za tydzień w niedzielę (8.XII) na sumie dzieci klasy III w ramach przygotowań do I Komunii Św. otrzymają medaliki. Natomiast o godzinie 12:00, odbędzie się koncert w wykonaniu: Martyna Glesman (saksofon) Kacper Batycki (akordeon), Krzysztof Polnik (akordeon). Zwieńczeniem koncertu będzie występ dr Daniela Prajznera pochodzącego z Przemyśla; wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciela w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, organisty kościoła pw. bł. Anieli Salawy w Krakowie oraz prezesa Zarządu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu. Koncertował w kraju i zagranicą Japonii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Białorusi, Litwie, Ukrainie, Włoszech.
Po koncercie będzie możliwość wsparcia artystów poprzez zbiórkę do puszek. Serdecznie zapraszamy.

Share on Facebook0
Udostępnij