IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marzec 2017 r.

ogłoszenia1. Dziś o 15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, a w piątek o 17.30 Droga Krzyżowa. Bezpośrednio po nabożeństwach Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału. Jesteśmy po zmianie czasu z zimowego na letni. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.
2. Tradycyjnie przy ołtarzu MB wystawiliśmy kosz na produkty świąteczne dla potrzebujących.
3. W sobotę (1.IV) parafialna spowiedź przedświąteczna od 14.30 do 15.30 i od 16.00 do 17.30.
4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom ul. 3-go Maja nr domów 58-96 (sprzątanie w sobotę o godz.08.00). W piątki zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
5. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
6. Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy, ogłasza nabór dzieci do klasy I rocznik 2010 i do klasy 0 rocznik 2011; 29, 30, 31 marca 2017 roku dni otwarte placówki. Natomiast Rada Rodziców działająca przy szkole zaprasza WSZYSTKICH NA WIELKANOCNY KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, który odbędzie się za tydzień (02.IV) w podziemiach naszego kościoła po sumie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marzec 2017 rok

ogłoszenia1. Dziś o 15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, a w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. Bezpośrednio po nabożeństwach Msza święta. Zachęcamy do licznego udziału.
2. Caritas Archidiecezji Przemyskiej po raz kolejny przygotowała propozycję Jałmużny Wielkopostnej. Propozycja pierwsza to skarbonki wielkopostne. Rezygnując z różnych rzeczy podzielmy się z najbardziej potrzebującymi (rozprowadzone wśród dzieci w szkole). Propozycja druga to wielkanocne paschaliki. Paschał jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Jest również znakiem miłosierdzia na wielkanocnym stole. Wykorzystajmy je podczas liturgii Wielkiej Soboty, a później podczas śniadania wielkanocnego. Pięknym zwyczajem byłoby, gdybyśmy zanieśli światło Chrystusa Zmartwychwstałego na groby swoich bliskich zmarłych. Propozycja trzecia to baranek wielkanocny. Poświęcony w Wielką Sobotę to symbol dobrowolnie przyjętej ofiary przez Chrystusa dla zbawienia świata. Niech ofiarna miłość Chrystusa do każdego z nas będzie okazją i dla nas do podzielenia się miłością miłosierną z potrzebującymi. Ofiara złożona za paschalik lub baranka niech pokryje przynajmniej jeden gorący posiłek.
3. Tradycyjnie przy ołtarzu MB wystawiliśmy kosz na produkty świąteczne dla potrzebujących.
4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika. Solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.
5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia.
6. Dziękujemy za wpłaty na ogrzewanie kościoła oraz ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom ul. 3-go Maja nr domów 34-52 (sprzątanie w sobotę o godz.08.00). W piątki zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.