5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 lutego 2016 r.

 

ogłoszenia parafialne
1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Szczególnie z naszej Parafii.
2. W tym tygodniu (10.II), rozpoczynamy Środą Popielcową Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 07.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W piątki WP nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 po nich Msza św.
3. Bóg zapłać za wpłaty na ogrzewanie oraz ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Pogodnej (sprzątanie w sobotę o godz. 08.00). W piątki zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za tydzień druga niedziela miesiąca marca.
4. W piątek (12.III) spotkanie parafialnego oddziału AK.
5. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Drabik (kawaler) syn Zygmunta i Haliny z d. Hlades zam. w Żurawicy oraz Magdalena Partyka (wdowa) córka Gabryela i Stanisławy Klink zam. w Żurawicy (zap. I).
6. Istnieje możliwość otrzymania dotacji na zadanie: „System-Wspierania działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW, część I – Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej UG Żurawica oraz w siedzibie pok.17 lub pod nr tel. 16 6713232.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2016 rok

ogłoszenia parafialne1. We wtorek (2.II) Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu Msze św. z poświęceniem gromnic o 07.00 i 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Składka z tego dnia na klasztory klauzurowe. Na Eucharystii wieczornej dzieci kl. III otrzymają książeczki.
2. W środę wspomnienie św. Błażeja i związane z nim błogosławieństwo jabłek. Po Eucharystii spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła. W czwartek Komunia św. pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych od godz. 08.00. Za tydzień w niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
3. Już zniknęła dekoracja bożonarodzeniowa, jeszcze do 2 lutego śpiewamy kolędy. Dziękujemy za choinki, ich przybranie, szopkę. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na czas świąt. Bóg zapłać za wpłaty na ogrzewanie oraz ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Leśnej nr domów 19 do końca (sprzątanie w sobotę o godz. 08.00).
4. Od 15 lutego 2016 roku w Archikatedrze kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania przez okres trzech tygodni w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.