1 NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015 r.

ogłoszenia parafialne

  1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2015/2016. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Nowe życie w Chrystusie”.
  2. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel o godz. 06.30 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Przychodzimy z zapalonymi lampionami, które są znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Po roratach  poczęstunek dla dzieci…
  3. Przy ołtarzu MB, już tradycyjnie pojawi się kosz na świąteczne dary dla potrzebujących.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, środa, czwartek i piątek miesiąca. We wtorek o 16.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę po Mszy św. o 17.00 spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła oraz zbiórka ministrantów i lektorów, w czwartek na Mszy św. wieczornej Komunia św. pod dwiema postaciami, w piątek odwiedziny chorych od godz. 08.00.
  5. W piątek po Mszy św. o 17.00 spotkanie dla przedstawicieli grup działających przy naszej parafii. Zapraszamy: Akcję Katolicką (2xprzedstawicieli), Radę Duszpasterską (2x), Pomocników Maryi Matki Kościoła (2x), „Stowarzyszenie Razem jest Łatwiej” (2x), RAM (1x), Schola (1x), Ministranci i Lektorzy (1x) oraz Róże Różańcowe (1x z każdej).
  6. Pan Andrzej (nasz kościelny) od 1 grudnia (wtorek) po Mszy św. wieczornej rozpocznie roznoszenie opłatków od krzyżówki ul. 3-go Maja. Ich przyjęcie niech będzie wyrazem łączności z naszą Parafią.
  7. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 naszą Wspólnotę odwiedzi św. Mikołaj. Zapraszamy!
  8. Dziękujemy za wpłaty na tegoroczny sezon grzewczy oraz ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Żurawiej (sprzątanie w sobotę po roratach).

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015 r.

ogłoszenia parafialne
1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego przed Najświętszym Sakramentem, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to też święto patronalne Akcji Katolickiej. W dniu wczorajszym, na dorocznej pielgrzymce do archikatedry, Ks. Abp Józef Michalik mianował na kolejną kadencję (4 lata) nowych prezesów parafialnych oddziałów. Z naszej Wspólnoty nominację otrzymała Monika Łuc. Życzmy jej sił i bł. Bożego na trud posługi.
2. Zapraszamy na modlitwę wypominkową. Dla naszych bliskich zmarłych wypraszamy chwałę nieba odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
4. Dziękujemy za wpłaty na tegoroczny sezon grzewczy oraz ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. 3-go Maja nr domów 146 – do końca (sprzątanie w sobotę).