Zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ekwadoru

ekwador_zbiorka_news-300x169

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 8 maja 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych.

Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową. W Ekwadorze władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas Internationalis.

Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla cierpiących w szpitalach, pozbawionych podstawowych środków medycznych.

Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 8 maja br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 01 maja 2016 r.

ogłoszenia parafialne
1. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie w dni powszednie o 17.30. w niedzielę o 15.30. UWAGA! Bezpośrednio po majówkach Msza św.
2. W poniedziałek, środę i czwartek spotkania dzieci przed I Komunia św.
3. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu majówka połączona z modlitwami do św. Michała Archanioła z racji pierwszego wtorku miesiąca. W środę spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła. W czwartek Komunia św. pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych od godz. 08:00 oraz po Eucharystii zbiórka ministrantów.
4. W sobotę (07.V) o godz. 09:00 spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodzin. W niedzielę o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii.
5. Zapowiedzi przedślubne:
*Marcin Andrzej Żmudziński syn Józefa i Krystyny zam. w Pruchniku oraz Katarzyna Maria Bednarz córka Ryszarda i Małgorzaty zam. w Żurawicy (zap. II).
6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych (sprzątanie w piątek po Mszy św.).
7. 29 kwietnia w godzinach wieczornych odszedł do Pana +Ksiądz Prałat Aleksander Zając. Eksporta odbędzie się w kościele parafialnym w Żurawicy, w niedzielę 1 maja o godz. 17:30. Msza święta pogrzebowa, w poniedziałek, 2 maja o godz. 12:00. Po niej odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku na żurawickim cmentarzu. W niedzielę po Mszy wieczornej do godz. 21.00 oraz w poniedziałek od godz. 8:00 będzie można trwać na modlitwie przy trumnie zmarłego Księdza Prałata.
8. Gdy ktoś pyta go, czym się zajmuje, odpowiada z uśmiechem: “Pomagam dzieciom mieć szczęśliwszych rodziców”. Dziękujemy Benedyktowi i jego rodzinie za dzisiejsze świadectwo życia.