XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 wrzesień 2016 r.

images-4

1. We czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
2. W sobotę (01.X) początek nabożeństw październikowych. Zachęcamy do uczestnictwa w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
3. Zapowiedzi przedślubne: Magdalena Piróg z d. Korzenicka córka Stanisława i Jadwigi z d. Dzięgielowska oraz Kamil Piróg syn Zbigniewa i Krystyny z d. Żak (zap. II)
4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Wyszyńskiego nr domów 13, 15, 17 bloki i 19 (sprzątanie w sobotę o godz. 08.00).

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 wrzesień 2016 r.

images-4

1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Dzisiaj także niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy radio diecezjalne „FARA”.
2. Zapowiedzi przedślubne: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
a) Magdalena Piróg z d. Korzenicka córka Stanisława i Jadwigi z d. Dzięgielowska oraz Kamil Piróg syn Zbigniewa i Krystyny z d. Żak (zap. I)
b) Krzysztof Kuźniar syn Zbigniewa i Stanisławy z d. Horodko oraz Barbara Wojdyło córka Mariana i Stanisławy z d. Szymeczek (zap. II)
3. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z ul. Pruchnickiej i Widokowej (sprzątanie w piątek po Mszy św.).
4. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania dzisiejszej niedzieli, 18 września 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu oraz do zbiórki do puszek dla poszkodowanych.
24 sierpnia 2016 roku trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera niemal zrównało z ziemią miasto Pescara del Tronto, zniszczyło dużą część miast Amatrice i Accumoli oraz wielu okolicznych miejscowości. W ciągu 3 godzin po wstrząsie głównym doszło do ponad 40 wstrząsów wtórnych, w tym wielu powyżej 5 stopni w skali Richtera. Zginęło ponad 300 osób, ponad 3000 zostało zostało rannych i bez dachu nad głową.
Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę, 18 września br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach.
5. We wtorek (20.IX) zbiórka ministrantów i lektorów.
6. W sobotę (24.IX) pielgrzymka Róż Różańcowych szczegóły i zapisy w zakrystii.